Metoda ta bazuje na wykorzystaniu wody jako naturalnego środka czyszczącego. Ciśnienie generowane przez dyszę wprowadzaną do studzienki znacznie przekracza 100 barów, nierzadko dochodząc nawet do dwa razy większych wartości. Ciecz pracuje w systemie obiegowym, co oznacza, że jest odzyskiwana z usuwanego osadu w celu ponownego wykorzystania. Eliminuje to konieczność opuszczania stanowiska pracy w celu uzupełnienia zbiornika z wodą. Jest to wszechstronna metoda, która może być z powodzeniem stosowana we wszelkich instalacjach sanitarnych. Istotnym elementem jest jednak prawidłowy dobór wyposażenia — przede wszystkim końcówki głowicy— do rodzaju zabrudzeń.
Zalety ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji
Największą zaletę tej metody bez wątpienia stanowi jej uniwersalność. Czyszczenie kanalizacji z wykorzystaniem pojazdów WUKO pozwala usuwać zabrudzenia na różnych odcinkach systemu sanitarnego, nawet na znacznej głębokości. Ponadto proces ten pozostaje skuteczny nawet przy rurach o średnicy dochodzącej do 2 metrów. Dodatkowym atutem jest fakt, że procedura ta przebiega bez udziału jakichkolwiek substancji chemicznych czy żrących, które mogłyby negatywnie odbić się na kondycji orurowania. Podczas hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji usuwane są nie tylko większe zatory w postaci gałęzi lub skrawków materiału, ale także drobne zabrudzenia i osady.
Sprzęt najwyższej klasy
Proces ciśnieniowego usuwania zabrudzeń z kanalizacji nie byłby tak skuteczny, gdyby nie zaawansowane zaplecze sprzętowe. Flota nowoczesnych pojazdów WUKO pozwala na funkcjonowanie nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności i kultury pracy. Specjalistyczny sprzęt dopasowany jest do okoliczności i środowiska pracy, a także przede wszystkim do natury zabrudzeń. Końcówka głowicy z dyszą ustawioną na wprost świetnie sprawdzi się przy usuwaniu wszelkiego rodzaju zatorów, natomiast przy osadzie pokrywającym ściany przewodu stosowane są zakończenia obrotowe.