Większość z nas przywykła do tego, że nasze mieszkania i domy podłączone są do komunalnej sieci kanalizacyjnej. Niestety, nie każdy budynek czy posiadłość mają taką możliwość. By zachować czystość i higienę konieczne jest zainwestowanie i montaż szamba. Przykładem takiego rozwiązania jest szambo ekologiczne – nowoczesne i wygodne, jednak jego sprawne działanie wymaga podjęcia od użytkownika odpowiednich działań takich jak regularne czyszczenie i asenizacja. Jedną z ważniejszych kwestii jest tutaj czyszczenie drenażu rozsączającego. Na czym to polega?
Szambo ekologiczne jest konstrukcją zapewniającą wygodne użytkowanie i stosunkowo łatwe czyszczenie. Proces ten zaczyna się od odkręcenia pokrywy osadnika, do którego podłączona jest rura kanalizacyjna odprowadzająca nieczystości, a następnie dokładnego jego umycia. Należy tutaj zaznaczyć, że czyszczenie drenażu rozsączającego jest jednym z ważniejszych etapów czyszczenia szamba ekologicznego. To właśnie ten element odpowiada za wyłapywanie grubych nieczystości i zapobieganie przedstawianiu się ich do przydomowej oczyszczalni. Dobra kondycja drenażu rozsączającego gwarantuje prawidłowe działanie całego szamba, zanieczyszczone powodują natomiast jego zatykanie się, a sama kanalizacja przestaje działać zgodnie z założeniem. Dlatego też tak bardzo ważnym jest ich prawidłowe i regularne czyszczenie.
Jak łatwo się domyślić nikt nie spodziewa się, a już na pewno nie wymaga od użytkownika, by robił to samodzielnie. Warto ten proces powierzyć wykwalifikowanym profesjonalistom posiadającym należyte doświadczenie i wyposażonym w odpowiedni sprzęt umożliwiający efektywne i bezpieczne działanie. Idealnie sprawdza się w tym wypadku zastosowanie czyszczenia z wykorzystaniem pojazdy WUKO. Jeśli więc planujesz czyszczenie swojego szamba ekologicznego nie wahaj się, zadzwoń, działamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na terenie Łodzi, Warszawy i okolic. Dokładnie wyczyścimy osadnik oraz drenaż rozsączający, zajmujemy się również wywozem nieczystości płynnych i asenizacją.