W poprzednim artykule pisaliśmy o tym czym jest przepompownia ścieków i jak działa. Gwoli przypomnienia jest to urządzenie mające na celu tłoczyć ścieki do kanalizacji bądź szamba położonych powyżej poziomu zalewania. Dobrze wiemy, by jak najdłużej działało bezproblemowo o każde urządzenie należy odpowiednio dbać. Jak zadbać o przydomową przepompownię?
Pierwszym krokiem będzie tu czyszczenie przepompowni. Domowe ścieki nigdy nie będą idealnie płynne, zawsze będą zawierać w sobie drobiny i większe fragmenty w zależności od tego co wrzucimy do kanalizacji. Mieszanina ta ulega sedymentacji efektem czego jest zalegający na dnie osad, który może doprowadzić do zatkania urządzenia. Podobnież sprawa ma się z unoszącymi się na powierzchni i przylegającymi do ścianek tłuszczami – są one nie tylko źródłem nieprzyjemnych zapachów, mogą zakłócić działanie czujników w urządzeniu. W obu przypadkach konieczna może być nagła interwencja pogotowia kanalizacyjnego. Co prawda wiele tego typu urządzeń wyposażona jest w rozdrabniacze, jednak regularne czyszczenie przepompowni ścieków jest kluczem do jej długotrwałego bezawaryjnego działania. Ścieki często zawierają w sobie różne środki chemiczne, które mogą prowadzić do korozji urządzenia. Twarda woda natomiast jest źródłem powstawania kamiennego osadu. Wszystkie te czynniki powodują spadek wydajności przepompowni i ewentualną jej awarię stwarzając zagrożenie dla całej domowej kanalizacji.
Warto tu zaznaczyć, że przepompowni nie należy serwisować i czyścić na własną rękę. W tym miejscu przypominamy, że pogotowie kanalizacyjne służy usługami nie tylko w nagłej potrzebie w przypadku awarii, jest to zespół wykwalifikowanych, profesjonalnych hydraulików z dużym doświadczeniem wyposażonych w odpowiedni sprzęt niedostępny dla przeciętnego użytkownika kanalizacji. W ofercie naszego pogotowia kanalizacyjnego znajdą Państwo usługę zarówno czyszczenia kanalizacji, przepychania rur jak i czyszczenia przepompowni ścieków na terenie Łodzi, Warszawy i okolic przez całą dobę, wszystkie dni w roku.